Kıllarını almak istedi, hayatı karardı: Ölümden döndü

Teksas’ta yaşayan ve 30’lu yaşlarının sonlarında bir baba olan Steven Spinale, vücudundaki batık kıllarını almak isterken hastanelik oldu. Septik şoka giren adamın 2022 sonlarında hastaneye kaldırıldığından bu yana yaşadığı korkunç deneyimi kız kardeşi TikTok’ta anlattı.

Kız kardeş Michelle, bakımı için 259 bin TL (8.000 dolar) fazla bağış toplanan GoFundMe sayfasına, “Doktorların tek anladığı, bir yerden iç kanama olduğuydu. Sonrasında vücudunu tahrip eden ve tüm organlarını etkileyen nadir bir bakterinin olduğu anlaşıldı.” diye yazdı.

Ancak sonra, bir kişinin vücudunun enfeksiyona tepki vermesi ve organların ciddi şekilde hasar görmesi sonucu oluşan sepsisin bu kabusun yalnızca başlangıcı olduğunu ekledi.

Hastanedeyken, Spinale’de akut solunum sıkıntısı sendromunun yanı sıra her iki akciğerinde de influenza A ve çift pnömoni gelişti. Toplamda üç hafta boyunca tıbbi müdahaleyle komada tutuldu.

Michelle yakın zamanda çekilmiş bir videoya, doktorların “Steven’ın bu durumdan canlı çıkamayacağını” söylediğini ve kendisine “beyin aktivitesinin olmadığının söylendiğini” iddia eden bir başlık ekledi. Diğer videolarda Steven’ın hayatta kalma şansının yüzde 4 civarında olduğunu yazdı.

Ancak sonrasında mucizevi bir şekilde hayatta kaldı ve 2023’ün sonunda yeniden yürüme yeteneğine kavuştu.

Michelle, geçen hafta yayınlanan başka bir TikTok videosunda, “Umudumuzu veya inancımızı asla kaybetmedik.” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x