Hizbullah lideri Nasrallah açıklama yapıyor: ADB üslerine saldıracağız

Lübnan Hizbullah’ı lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’in güneyine yönelik saldırısına misilleme olarak Gazze’nin bombalanmaya başlamasından bu yana ilk kamuoyu açıklamasını yapıyor.

Nasrallah’ın açıklamaları şöyle;

“Aksa Tufanı harekatı birçok cepheye yayıldı. Bugün şehitlerimizin gününü kutluyoruz. Onlar ulu bir kazanç elde ettiler. Hayatını kaybeden bu şehitler kazandılar. Kur’an’a göre Allah’ın onlar hakkında ne söylediğini okumamız bile yeter. Onlarla gurur duyuyoruz. Onlar İsrail operasyonu olmayan bir cennette olacaklar. Katliam olmayacak, ABD müdahalesi olmayacak. Bizim asıl gücümüz sarsılmaz inancımızda. Bizim kararlılığımızda, bu davaya baş koymuşluğumuzda.

Filistin halkını, Gazze halkını selamlıyoruz. Onlar televizyonlarda gördük. Erkek, kadın, çocuk bebek enkazların altından sürünerek çıktılar. Vatanları için verdikleri şeyleri kelimelere dökemeyiz. Onların cesaretini sabrını kelimelerle anlatamayız. Aynısı Batı Şeria’daki Filistinliler için de geçerli.”

İsrail’den Lübnan’a sert mesaj

İsrail, İran destekli güçlü militan grup Hizbullah’ın liderinin geniş çapta beklenen konuşması öncesinde Lübnan’ı “geleceğini Hamas için feda etmemesini” ifade ederek uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x