BTP liderinden Ümit Özdağ’a ziyaret

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı ziyaret etti. Ankara’da Zafer Partisi Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede, Türk siyasetinin mevcut durumu ve yaklaşan yerel seçim gündemi ele alındı. Görüşme sonrası iki lider ortak açıklama yaptı.

“Fikir alışverişinde bulunduk”

İlk açıklamayı yapan BTP lideri Hüseyin Baş, “Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ hocamızı ziyaret ettik. Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzde malum yerel seçimler var. Türkiye’nin gidişatı, Türkiye’nin son dönemlerde iktidarıyla muhalefetiyle aynı oyunun içinde debelenmesi ve bu hususlarda neler yapılabileceği hususunda fikir alış verişinde bulunduk. Çok verimli kanaatler ortaya çıktı. Önümüzdeki süreçte de yine değerlendirmeler yapmaya devam edeceğiz. Bu misafirperverliklerinden dolayı tekrar kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Yerel seçimler çok büyük öneme sahip”

Yerel seçimlere giderken kapsamlı bir Türk siyaseti değerlendirmesi yapma fırsatı bulduk” diyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise şu ifadeleri kullandı; “Biz hem kendisinin ve partisinin önümüzdeki süreçle ilgili değerli görüşlerini dinleme fırsatı bulduk, hem de kendi görüşlerimizi aktarma ve birlikte değerlendirme fırsatını bulduk. Bundan sonra da bu tür görüşmeleri daha sık gerçekleştirme doğrultusunda karar aldık. İnşallah hem yerel seçimlere giderken, hem de yerel seçimler sonrasında zaman zaman bir araya gelip kahve içeceğiz ve Türkiye meselelerini birlikte değerlendireceğiz. Yerel seçimlerin her iki parti açısından da çok büyük önemi olduğunu gayet net biliyoruz. Türk siyasetinde de önemli bir aşama olacak bu seçimler. Onun için attığımız her adımın bu aşamaya katkı verecek şekilde şekillenmesi için biz de istişarelerimizi sürdüreceğiz. Ziyaretleri için kendisine teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x