Antalya Büyükşehir’den ‘Dikkatli olun’ uyarısı

Antalya genelinde iki gün boyunca etkili olan şiddetli yağış ve fırtına için teyakkuza geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi her türlü önlemin alınması konusunda Afet Durum Raporu hazırladı. İki gün boyunca toplam 963 ihbara,  2132 personel, 326 araç ve iş makinaları ile müdahale edildiği belirtilen rapora göre turuncu kod uyarısının devam ettiği ve halkın dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

24 Kasım 2023 tarihinde Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan turuncu kod uyarısı üzerine ilgili tüm birimleri ile teyakkuz haline geçerek gerekli önlemleri alan Büyükşehir Belediyesi Afet Durum Raporu hazırladı. Rapora göre, 25 Kasım Cumartesi sabah erken saatlerinde başlayan yağış, akşam saatlerinde şiddetini arttırarak metrekareye 196 kg olarak kaydedildi.

 

DİKKATLİ OLUN

Raporda şu bilgilere yer verildi. “Yoğunluğu merkez ilçeler olmak üzere 19 ilçeden gelen ihbarlar anında değerlendirildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ilgili birimlerine ulaşan toplam 963 ihbara,  2132 personel, 326 araç ve iş makinaları ile müdahale edildi.   

Mazgalların açık tutulması, kanalların temizlenmesi, buna bağlı pompa sistemlerinin çalışır vaziyette tutulması, mesken işyerleri ve kanallarda su tahliyesi, mahsur kalan vatandaşların güvenli bölgelere tahliyesi, devrilen ve risk oluşturan ağaçlara müdahale edilmesi gibi birçok çalışma ekipler tarafından aksatılmadan yürütüldü. Ayrıca AFAD İl Müdürlüğü ve ilgili diğer kurum kuruluşlarla koordineli olarak çalışmalar devam etmektedir. Herhangi bir can kaybı ihbarı alınmamıştır. Şiddetli rüzgar devam etmektedir. Ekipler sahada iyileştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Antalya Valiliğimizin turuncu kod uyarısı devam etmektedir. Bu uyarı doğrultusunda tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını rica ediyoruz.”

 

GEÇMİŞ OLSUN

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Lokman Atasoy, ilgili daire başkanları ile birlikte Kaleiçi Yat Limanı’nı ziyaret ederek tekne sahiplerine geçmiş olsun dilleklerini iletti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x